Copyright @ Augusitinaite.lt

Dalia Augustinaitė

  • PAGRINDINIS
  • PORTFOLIO
  • APIE MANE
Copyright @ Augusitinaite.lt

Dalia Augustinaitė

Santuokų rūmai

  • Projektas: Vilniaus santuokų rūmai
  • Tipas: VGTU Inžinrinės architektūros bakalauro diplominis darbas
  • Naudotos programos: AutoCAD, 3ds Max, Photoshop
  • Metai: 2011

Pastato architektūros sprendiniai apskritimų ir pusapskritimių principu. Bendra geometrinių formų kompozicija darniai įsilieja į upės krantinės reljefo šlaitą. Pastato architektūros tūrių kompozicijos sprendiniai pagal pastato patalpų paskirties funkcines zonas.

Pastato aukštingumas: du antžeminiai aukštai ir du požeminiai/šlaite aukštai. Viršutinis pastato aukštas apjungia pastatą į bendrą struktūrą ir jo dalis yra virš Neries upės vagos. Ant vakarinės ir rytinės pastato dalies yra didelės lauko terasos. Visi funkciniai blokai jungiasi į bendrą tūrį, tačiau patalpų funkcinės zonos atskiros patalpų planiniu išdėstymu ir turi atskirus patekimus. Bendruoju atveju pastatas skiriamas į tris korpusus – rytinį, centrinį ir vakarinį. Pagal patalpų išdėstymą plane, iššskiriamos šios šešios zonos: didžiosios ceremonijų salės, mažosios ceremonijų salės, bendrųjų aptarnavimo patalpų, restorano, administracijos ir archyvo.

Bendrosios aptarnavimo patalpos suprojektuotos rytinėje pastato dalyje šlaite. Į jas patenkama per pirmo anžeminio aukšto bendrųjų aptarnavimo patalpų įėjimą iš šiaurinės pastato pusės (pagrindinis įėjimas) arba iš pietinės pastato pusės į žemutinį šios patalpų grupės aukštą per pagrindinį holą. Bendrojo aptarnavimo patalpų zonoje, antrajame požeminiame/šlaite aukšte suprojektuota erdvi, apimanti pirmo antžeminio aukšto ir antro požeminio/šlaite aukšto aukščių altitudes. Projektuojant koplyčią bendroje pastato patalpų struktūroje atsižvelgta į svarbų religinių patalpų projektavimo aspektą – pagrindinis altorius rytinėje pusėje.

Santuokų rūmų vidaus planas gana sudėtingas, tačiau per vidaus patalpas – holais ir koridoriais – įmanomas patekimas nekliudomai į bet kurią pastato dalį.

Nuo virš Neries upės vandens įrengtos apžvalgos aikštelės laiptais įmanomas patekimas į viršutinio aukšto patalpas per apskritimo linkiais suprojektuotą laiptatakį. Laiptatakio pusiaukelėje taip pat įrengta 25 m2 apžvalgos aikštelė. Pagal funkcinę paskirtį bendruoju atveju iš pastao patalpų šie laiptai – avariniai.

Restorano funkcinės patalpų grupės patalpos suprojektuotos antrame antžeminiame aukšte taip, kad skirtų didžiosios ceremonijų salės patalpas nuo administracijos ir archyvo patalpų. Į jas lankytojai patenka per vakarinio korpuso pirmame aukšte esantį didžiosios ceremonijų salės įėjimą. Darbuotojai ir aptarnaujantis personalas į šias patalpas patenka per atskirą restorano darbuotojų įėjimą pirmąjame antžeminiame aukšte iš šiaurės pusės (centrinis korpusas). Restorano darbuotojams skirtos patalpos išsidėsčiusios per tris aukštus. Įėjus per pagrindinį įėjimą ir užlipus į viršų – gamybinės ir poilsio patalpos, nusileidus žemyn – restorano administracijos patalpa.

Santuokų rūmų administracijos ir archyvo patalpų grupės suprojektuotos kaip bendras korpusas rytinėje antro antžeminio aukšto dalyje. Į jas patenkama per administracijos įėjimą iš pastato šiaurinės pusės pirmąjame antžeminiame aukšte. Visos darbuotojams skirtos patalpos išdėstytos palei rytinę antro auntžeminio aukšto dalį ties įstiklintu fasadu ir nuo archyvo saugyklos atskirtos plačiu koridoriumi.

Didžiosios ceremonijų salės patalpos suprojektuotos antrojo antžeminio aukšto vakarinėje dalyje. Į jas patenkama per pirmo antžeminio aukšto didžiosios ceremonijų salės įėjimą iš šiaurinės pastato pusės. Didžiosios ceremonijų salės tūris kintančio aukščio ir tūrio atžvilgiu didžiausias visame pastate atskiros patalpos atžvilgiu. Pastato bendrosios išorės architektūros aukščio altitudės atskaitoje, didžioji ceremonijų salė suprojektuota pastato dalyje, kuri siekia aukščiausią +24.46 m, altitudę.

Mažosios ceremonijų salės patalpos suprojektuotos vakarinėje pastato dalyje šlaite. Į jas patenkama per pirmo antžeminio aukšto mažosios ceremonijų salės įėjimą iš šiaurinės pastato pusės (pagrindinis įėjimas) arba iš pietinės pusės į žemutinį šios patalpų grupės aukštą per sveikinimų/banketų salę. Mažosios ceremonijų salės viešųjų erdvių tūris lubų aukščio ir ploto santykiu formuojamas nevientisomis per visą aukštų aukščių altitudžių denginį perdangomis. Dėl to nuo aukčiau esančių perdangų atsiveria panoraminis žemiau esančių mažosios ceremonijų salės erdvių vaizdas.

Related Posts

Vienbutis gyvenamasis namas | maketas

Vienbutis gyvenamasis namas | maketas

Maketas atliktas pagal realiai planuojamą statyti gyvenamojo vienbučio namo projektą. Vizualiai stengtasi atkartoti kuo realesnį spalvinį projekto sprendinį, medžiagiškumo niuansus, realius aplinkoje būsimus elementus (pavyzdžiui, automobilius). Dėl to maketo mastelis taikytas prie standartinio automobilių modeliukų mastelio M 1:43. Konstrukcinis sprendinys perteiktas preliminairiai, išlaikant numatytą iki tikslių konstrukcinių skaičiavimų parinktą sienų ir vidaus atitvarų storį. Vidaus […]

Administracinio pastato projektinis pasiūlymas | maketas

Administracinio pastato projektinis pasiūlymas | maketas

Administracinio pastato projektinis pasiūlymas rengiamas vietoj šiuo metu esančio „Adana“ autoserviso pastato Ugmergės g., Vilniuje. Naujai formuojamo pastato tūris apimtų du požeminio ir tris antžeminio aukšto aukštus su antresole, kurioje įrengiamos administrasinei veiklai panaudotinos patalpos bei prieiga ant stogo terasų. Požeminiuose aukštuose formuojamas 177 vietų automobilių parkingas, techninės ir pagalbinės patalpos, viršutiniuose – daugiau nei […]

Dvibučių gyvenamųjų namų kompleksas

Dvibučių gyvenamųjų namų kompleksas

Pilaitės rajone, Varnės g., Vilniuje UAB “Arginta” užsakymu pateikti du projektiniai eskiziniai pasiūlymai dvibučiams gyvenamiesiems sublokuoto tipo gyvemiesiems namams. Dviejų aukštų pastatai projektuojami sklype, su dideliu reljefo pokyčiu. Kadangi neprojektuojamos rūsio patalpos, planiniai sprendiniai siejami su reljefo charakteristika. Pagrindiniai patekimai į pastatus formuojami nuo gatvės pusės, kur įrengiami ir konsoliniai pastatų aukštai, po kuriais planuojamas […]

Tautos namai

Tautos namai

Sovietmečiu formuota ir planinei miesto centro daliai įtakos turėjusi kompozicijos ašis turėjo į vientisą antsambį apjungti Lukiškių aikštę ir ant Tauro kalno esančius Profsąjungų rūmus. Dėl nesutarimų dėl vystomos koncepcijos laiko bėgyje ši ašis buvo nutraukta pastačius dabartinį “Medicinos banko” pastatą Tauto kalno papėdėje. Siekdami suardyti tarybinio paveldo dvasią ir suformuoti naują šiuolaikinio miesto ir […]