Copyright @ Augusitinaite.lt

Dalia Augustinaitė

  • PAGRINDINIS
  • PORTFOLIO
  • APIE MANE
Copyright @ Augusitinaite.lt

Dalia Augustinaitė

Parodų pavilijonas

  • Projektas: EXPO 2016 Lietuvos parodų pavilijonas Antalijoje, Turkijoje. Tema: gėlės ir vaikai
  • Tipas: VGTU kursinis projektas
  • Naudotos programos: AutoCAD, Photoshop, Artlantis, 3ds Max
  • Metai: 2015

EXPO 2016 parodų pavilijonas projektuojams Antalijoje, Turkijoje. Sklypas, skirtas, parodų pavilijonui projektuoti yra 2448 m2. Pagrindiniai patekimai lankytojams pofrmuojami nuo pėsčiųjų alėjos, aptarnavimui – nuo aptarnavimo alėjos, prišingoje pavilijono pusėje. EXPO 2016 parodoje dalyvaujančių šalių pavilijonai projektuojami simetrišku išdėstymu palei pėsčiųjų alėja abejose jos perimetro pusėse. Pastatams projektuoti skirtos centrinės sklypo dalys, o maksimalus galimas pastato tūris yra 54 000 m3. Gretimoje aplinkoje projektuojami pavilijonai savo architektūrine išraiška yra nepriklausomi vienas nuo kito architektūra ir formuojami atsižvelgiant į konkretų idėjinį sprendinį.

Projektuojamo objekto paskirtis – pavilijonas parodai, reprezentuojančiai Lietuvą per vaikų ir gėlių tematiką. Pavilijonas projektuojamas atskirais stiklianiais kubo formos tūriais, kuriuose organizuojama pagrindinė objekto programa – ekspozicijos erdvės. Ekspozicijos tūriai dengti origami pavidalo kevalu, kuris sukuria pastato tūrio iliuziją. Ekspozicijų erdvių – stiklo kubų programa oranizuojama taip, kad kiekviena tematika ar eksponatai/instaliacijos būtų reprezentuojami atskiramę stiklo tūryje. Stiklo sienelių kubai yra 6 tūrių (cm) : 150 x 150 x 150; 250 x 250 x 250; 300 x 300 x 300; 375 x 375 x 375; 600 x 600 x 600; 750 x 750 x 750.

Priešais pagrindinio patekimo į pavilijono ekspozicijos erdves zoną organizuojama poilsio zona, kurioje minkšti pufai ir stiklo staliukai skirti ir kavinės / baro lankytojams.

Objekto architektūros formavimo pagrindas – origami lankstinys. Origami paprastai yra lankstomas iš popieriaus. Šiuo atveju intrpretuojama, jog kiekvienas vaikas yra tarsi baltas popieriaus lapas iš kurio, jam augant, išsilanksto individuali originali forma, t.y. susiformuoja asmenybė. Origami kevalas yra išlankstytas iš trikampių segmentų, kurie uždaras plokštumas sudaro po 6 segmentus, kurie primena gėlės žiedą. Kadangi vaikai mūsų visuomenėje yra tarsi mūsų “gėlės”, visi šie segmentai apjungti į bendrą vientisą struktūrą reprezentuoja Lietuvos vaikus idėjine prasme. Origami pavidalo kevalas architektūros ansamblyje atlieka tik skliautinę – arkinę stogo funkciją. Siekiant suformuoti lengvumo ir sklendimo ore idėją, kevalo konstrukcija formuojama iš plieno lakštų be papildomų konstruktyvinių elementu paviršiuje. Spalvinis sprendimas čia aktualus dėl interpretacijos, siejamos su baltu popieriaus lapu, taigi ir kevalas yra baltas.

Pagrindinės ekspozicijai ir prekybai skirtos erdvės formuojamos zonoje, kuri apribota kevalo stogo projekcijos žemės plokštumoje. Visi statiniai čia iš stiklo siekiant origami kevalą akcentuoti kaip esminį architektūros formantą, o erdvę po juo – perregimą. Stiklo kubo tūriai destomi taip, kad tūriu kaip įmanoma labiau užpildytų erdvę po origami kevalu. Šachmatiškai plane išdėstyti stiklo tūriai formuoja savotišką labirintą, kuriuo klaidžiodami parodos lankytojai gali stebėti ekspozicijas tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Be to, žmonės šiame labirinte taip pat tampa kompozicijos dalimi, nes stiklo kubai yra skaidrūs. Taip neapribojama ne tik vizualinė, bet ir emocinė erdvė. Ten, kur reikalingos neperregimos sienos (pvz., sanitariniai mazgai), stiklas yra veidrodinio atspindžio. Tokiu pat principu formuojami ir reikalingi baldai ekspozicijos erdvėse, kuriuose reikia įrengti sandėliavimo zonas. Visi kiti baldai, kurie turi atlikti tiesioginę funkciją be tikslo ką nors užmaskuoti, projektuojami iš skaidraus organinio stiklo ar plastiko.

31
2
1
7
16
14
15
22
25
17
21
20
26
6
27
28
13
9
11
12

Related Posts

Blue Clay Country SPA | konkursas

Blue Clay Country SPA | konkursas

Tarptautinis konkursas Latvijoje planuojamam poilsio ir SPA paslaugų kompleksui. Tikslas: architektūrai ir rekreacijai panaudoti vietovėje esamą mėlynąjį molį, sukurti ryšį tarp gamtos ir šiuolaikinio žmogaus. Dėl to, tiek pastatų statybai, tiek SPA procedūros komplekso programoje ir architektūroje naudojamas molis, natūralios medžiagos, interjere atkartojama apylinkėse būdinga augmenyje ir medžiagiškumas: sąmanos, akmuo, mediena, želdiniai, vanduo.

Viešbutis – SPA centras

Viešbutis – SPA centras

Renovuojamas buvusios Subačiaus ligoninės (Subačiaus g. 20, Vilnius) pastatas – saugomas kultūros paveldo objektas. Ypatingos paveldosauginės vertės vakarinė pasatato dalis, besiribojanti su Subačiaus gatvės perimetru, bei sklypą nuo gatvės ribojanti XVIII a.siena. Reikšminga architektūra sklypo ribose yra Vilniaus misionieriu vienuolyno ansamblio pasatų komplekso dalis. Senoji buvusios ligoninės dalis pritaikoma, keičiant tik pritaikymui viešbučio gyvenamosioms bei […]

Baltų šventykla

Baltų šventykla

Baltų religija – viena seniausių mūsų krašto žmonių išpažinta ikikrikščioniška religija, kuri glaudžiai siejasi su mitologija. Šio kulto propagavimas turi tiesioginių ryšių ir jų interpretacijų su gamtos ciklais, taigi tame tarpe ir gamtoje įprasmintus dievus, žemės derlių bei gyvasties egzistenciją. Kuriant šį projektą remtasi elementariais baltų tradicijų puoselėjimo principais, kurie būdingi šiam religiniam kultui nesiekiant […]

Torino miesto urbanistinė analizė

Torino miesto urbanistinė analizė

Projekte analizuojama Torino miesto (Italija) kompozicinė struktūra: plotai, tūriai ir jų tarpusavio santykiai. Lyginami trijų masteliu miesto kompenentų santykiai ir pasiskirstymas ervėje. Analizuojant miestą, reikšmingiausi objektai čia urbanizuotos erdvės, želdynai, vandenys, infrastruktūros ryšiai, miesto kultūrinės dominantės, senamiesčio padėtis bendrame miesto plane ir aplink jį išsivystę objektai istoriniame kontekste, vertikaliosios miesto dominantės, planinė struktūra ir k.t. […]